fbpx

Aktualności

lk-kboom-nowy-szlam_16x9

Łukasz Kowalczuk x Wydawnictwo KBOOM = Nowy Szlam

Od pewnego czasu pracowaliśmy nad tym projektem i dziś możemy zdradzić pierwsze szczegóły!

Łukasz od kilku lat zastanawiał się jak polskim czytelnikom zaprezentować swoje prace wydawane zagranicą. Kuba nie mógł przejść obok tego obojętnie i tak narodził się Nowy Szlam. Za dobór i przygotowanie tytułów w pełni odpowiedzialny jest Łukasz, a KBOOM będzie zajmowało się dystrybucją, promocją i wszelaką wydawniczą pomocą.

Oczywiście, nie tylko ta dwójka pracuje przy Nowym Szlamie. Kasia Kamieniarz redaguje i korektoruje. Łukasz Mazur stworzył logo Nowego Szlamu i jest odpowiedzialny za szatę graficzną całej linii wydawniczej, a w przypadku jednego z komiksów również za kolory i liternictwo. Ekipa jest mocarna.

Komiksy będą sprzedawane po cenach okładkowych, a nakład każdego tytułu będzie niski. Chcemy zapewnić odpowiednie wynagrodzenie wszystkim zainteresowanym i nie bawić się w wojnę rabatową. Dodruki są mało prawdopodobne, ale możliwe… jeśli czytelnicy nas zaskoczą i sprzedaż będzie na odpowiednim poziomie. Mierzymy siły na zamiary, wolimy miłe niespodzianki. Każdy komiks będzie stanowił osobną, zamkniętą całość. Nie mamy planów na serie, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Wszystkie egzemplarze zakupione w sklepie internetowym wydawnictwa KBOOM będą sygnowane przez samego mistrza ceremonii i zaopatrzone w specjalnie przygotowany dodatek. O tym w kolejnych postach.

Dwie pierwsze zapowiedzi ogłaszamy w przyszłym tygodniu i od razu ruszamy z przedsprzedażą.

Prapremiera odbędzie się podczas Białogard Comic Con, gdzie znajdziecie nasze pierwsze wspólne stoisko.

Trzymajcie kciuki, wspierajcie i śledźcie nas uważnie!

Niech Nowy Szlam będzie z wami.

Dodaj komentarz